без рубрики

П’ять новин одеського гастрочервня

Здаться, весною ми швидко звикли до війни. А ось влітку трохи “поплили”. Принймні, так мені відчувалося в Одесі. Особливо у дні, коли спека і більше за все на світі хотілося на море. Але в червні погода нас жаліла і по справжньому літні дні можна перерахувати по пальцях. Звісно, що волонтери та всі, хто на фронті працюють як і працювали. Одесити весь червень збирали та відправляли до Миколаєва питну воду. В місті, яке буквально закриває нас своє спиною й досі не можливо повноцінно відновити подачу питної води під безпреривними обстрілами. Там же, в Миколаїві рогорнули свою кухню “Шефи проти війни”.

Волонтери розпочали сезон заготівель на зиму. Вже зрозуміло, що зимою нам потрібно буде не легко. Ціни на овочі залишаються високими, навіть оптові. Все це – результат відрізаної від України херсонщини та високих цін на пальне. Неможливо читати повідомленя, що з окупованих територій до росіїї вивозяться овочі, фрукти, зерно. А орки хизуються тим, що в них цього року тепер найбільші врожаї. Все частіше думаю про те, що робити припаси треба не лише для себе, а із запасом для переселенців, родичів та сусідів похилого віку та армії. Читала нещодавно гарний матеріал про довгострокове зберігання продуктів, але де все це складати в умовах звичайної квартири – не маю уяви.

Ресторатори продовжуть годувати лікарів, переселенців та тероборону. Не зважаючи на загрози ударів з моря, відкрилися ресторани та клуби на узбережжі. Звісно, що зараз без гучних вечірок та нічних дискотек. На Тилигульському лимані кожного дня працює устрична ферма. Одеські вцілілі уроператори зважилися на перші поїздки в область, в тому числі на локації Дороги вина та смаку української Бессарабії. Нові заклади в місті в червні, здається, не відкрилися, але вчора в центрі помітила тих, хто готується до відкриття. Тож цього місяця я зібрала в Одесі лише п’ять гастроновин. Втім, можливо, я щось пропустила. Тож буду рада вашим коментарям та доповненням.

1. Гастромурал

1 червня на вулиці Дворянській з’явився новий гастромурал. 

Одеський стріт художник Ігор Матроскін (проект lbws_168) намалював котика з корзинкою кошерної випічки. Це вдячність єврейській громаді Odessa speaking shull у Франції, яка надсилає до нас гуманітарну допомогу. 

2. Волонтерство

2 червня відбулася наша перша екскурсія Привозом для переселенців.

  1. Ідея народилася ще на початку весни. Але погода була ну зовсім “не льотна”. Тому так склалося, що ми з моєю подругою Тетяною розпочали наші прогулянки  першими днями літа.  Ми збираємось кожного четверга і більше двох годин показуємо як “робити базар на Привозі” для тих, хто опинився в місті  і не знає на що звертати увагу. Ми дегустуємо бринзу, грузинськи сири, м’ясні спеціалітети , вина. паралельно розповідаємо історії Привозу та навколо Привозу. Звісно, що все це абсолютно безкоштовно для людей з інших регіонів. Немає жодних донатів та обов’язкових покупок. Такі ж прогулянки я задумала і іншими ринками, але популярність Привозу – вне конкуренції) Тепер до нас просяться навіть одесити та журналісти. Тож тепер ми гуляємо ринком два рази на тиждень у четвер та п’ятницю. Як проходять наші прогулянки дивіться тут

3. Допомога

16 червня відома лондонська пекарня E5 bake house приєдналася до проекту, заснованого одеситами Bake for Ukraine.

Паляниці випікають в Берліні та продають на місцевому ринку. Окрім того, паляницю “запрошують” на різні міжнародні форуми та заходи. Таким чином проект збирає кошти та закупає на них гуманітарну допомогу українським малим пекарням. 

4. Гордість

18 червня одеська шефиня Ніка Лозовська потрапила на першу шпальту французького видання Liberation.

Ніка – засновниця невеликого атмосферного закладу на Катерининській площі  Dizyngoff. На жаль, з першого дня вторгнення вся територія навколо Приморського бульвару в Одесі закрита для не жителів цього району. Це означає, що зараз там не працює жодний магазин, заклад та офіс. Тож Ніка закрила ресторан та поїхала до Франції. Там вона продовжує працювати за своїм фахом, стає активною учасницею благодійних заходів. Ця стаття – велика гордість для одеситів!

5. Гастроїсторії

19 червня. Відновлення показів гастрономічних їсторій.

Проект “Їсторія’ Південної Бессарабії”  одеський історик Володимир Полторак відзняв ще минулого літа. На початку цього року він вийшов в ефір Суспільного телебачення. Але тоді встигли показати лише три серії проекту. І ось, показ наступних досліджень було відновлено. Тож не пропускайте щонеділі свіжий випуск смачних подорожей запашною Бессарабією. Дивитися нові та старі випуски можна на ютуб каналі проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *